Malowanie paznokci dzisiaj ociera się o sztukę.http://www.domelit.pl/okna/ Profesjonalistki w tej branży potrafią wyczarować prawdziwe cuda na niewielkiej płytce paznokcia. Zazwyczaj jednak z usług kosmetyczki korzystamy w przypadku, gdy zależy nam na specjalistycznym zabiegu, takim jak np. paznokcie żelowe czy hybrydowe. Taka stylizacja, owocująca trwałym efektem, wymaga bowiem wiedzy, doświadczenia i specjalnego sprzętu. Na tradycyjne malowanie paznokci decydujemy się przeważnie samodzielnie, w domowym zaciszu. Nie oznacza to jednak, że w takim przypadku jest to dużo prostsze. Oczywiście, kiedy wykonujemy standardowy manicure posługując się zwykłym lakierem, nie nastręcza to większych trudności. Obecnie jednak bardzo modne są nieco bardziej skomplikowane stylizacje paznokci z wykorzystaniem różnego rodzaju akcesoriów, co czyni malowanie zajęciem pracochłonnym i czasochłonnym.

Przede wszystkim obecnie zaleca się kładzenie jako pierwszą warstwę specjalnego podkładu. Ma on za zadania ochronę i odżywienie płytki paznokcia oraz utrwalenie właściwego manicure. Później nakłada się lakier, który zazwyczaj stanowi bazę pod dalsze zdobienia. Wybór samych lakierów jest ogromny – do dyspozycji mamy ogromną paletę barw, a także różne efekty, np. matowy, błyszczący, brokatowy oraz modne ostatnio celowo pękające lakiery. Do tego dochodzi cały arsenał zdobień.

W sklepach znajdziemy specjalne lakiery do malowania wzorów, wyróżnia je bardzo cienki pędzelek. Ponadto do wyboru są przeróżne szablony, naklejki, przyklejane cyrkonie. Ważne jest, aby w stylizacji paznokci kierować się umiarem. Pstrokate wzory dadzą bowiem raczej tandetny efekt. Starannie wystylizowane, ale stonowane paznokcie to elegancki i efektowny dodatek.

ubezpieczeniepojazdu.com/ubezpieczenia-oc/ – autor artykułu