Kredka do oczu to jeden z najpowszechniej stosowanych kosmetyków do makijażu. Obok szminki i tuszu do rzęs stanowi podstawę każdego makijażu. Doskonale podkreśla oko i pozwala wyczarować różnego rodzaju wzory – od tradycyjnych kresek, po fantazyjne łuki, ‚kocie oczy’, aż po bardziej skomplikowane aplikacje graficzne. Dla większej wygody i precyzyjności w malowaniu, producenci oferują nie tylko twarde ołówki, ale również kredki automatyczne.

Wyróżnia je miękkość i łatwość aplikacji. Nie wymagają one ostrzenia – wysuwa się je automatycznie w miarę zużycia. W sklepach znajdziemy kredki w najrozmaitszych kolorach, poczynając od klasycznej czerni i brązu, przez odcienie zieleni i niebieskiego, aż po neonowe, szalone barwy. Modne są również kredki w kolorze białym, złoty czy srebrnym, które doskonale rozjaśniają spojrzenie i doskonale sprawdzą się np.

w wewnętrznym kąciku oka. Zależnie od efektu, jaki chcemy uzyskać, można sięgnąć po kredki, które łatwo się rozmazuje, co pozwoli stworzyć efekt cieniowania niezbędny np. w popularnym makijażu typu ‚smokey eye’. Twardsze, wyraziste kredki będą idealne do skomplikowanych graficznych wzorów. Dla jeszcze większego urozmaicenia makijażu, możemy również zdecydować się na kredki z brokatem czy drobinkami złota. Dzięki temu uzyskamy ciekawy, przykuwający spojrzenia efekt.

– autor artykułu