Pielegnacja wlosow się dzisiaj

c2.staticflickr.com – źródło zdjęcia

Efektowna fryzura to ważny element atrakcyjnego wyglądu, dlatego też dużym zainteresowaniem cieszą się dzisiaj wszelkie kosmetyki i urządzenia do stylizacji włosów. Należy jednak pamiętać, że włosy odpowiednio wystylizowane – zakręcone w loki, wyprostowane czy misternie upięte – to nie wszystko. Przede wszystkim włosy powinny być bowiem zadbane, do czego konieczna jest właściwa pielęgnacja. Bez względu na zabiegi stylizacyjne, fryzura musi wyglądać zdrowo i świeżo, tylko wtedy efekt będzie udany. Na szczęście na rynku znajdziemy szereg pozycji do pielęgnacji włosów. Powszechnie używane są oczywiście szampony, a coraz częściej też odżywki. Duet ten można uzupełnić stosowaniem masek na włosy, olejków, jedwabiu czy specjalnego serum. Wszystkie te kosmetyki mają różny sposób użycia, ale różnią się przede wszystkim rodzajem działania.

Należy bowiem pamiętać, że każdy taki artykuł powinien być dobrany pod względem tego, jaki typ włosów posiadamy. Producenci kosmetyków prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to nowszych produktów dostosowanych do konkretnych rodzajów włosa. I tak na półkach sklepowych znajdziemy kosmetyki do włosów suchych, zniszczonych, farbowanych czy przetłuszczających się. Możemy sięgnąć po artykuły wzmacniające, nawilżające czy chroniące włosy lub przedłużające trwałość koloryzacji. Niektóre szampony czy odżywki wspomagają stylizację – np. wygładzają, lekko prostują czy podkreślają skręt włosów. Tak duża liczba produktów dostępnych na rynku wymaga czasu na znalezienie metodą prób i błędów idealnego dla siebie zestawu kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Pomóc mogą w tym rankingi kosmetyczne oraz opinie blogerów. Ponadto pamiętajmy tez, że pielęgnacja włosów to również regularne wizyty u fryzjera. Podcięte końcówki zawsze dają wrażenie zdrowych i zadbanych włosów.

– autor artykułu