Idealny makijaz na ukrycie mankamentów

wpina.pl – źródło zdjęcia

Makijaż to sposób na ukrycie mankamentów urody i podkreślenie jej atutów. Odpowiednio wykonany make-up potrafi kompletnie odmienić wygląd i dostosować go do okazji, np. na randkę, rodzinny obiad czy do pracy. Jednakże błędy w makijażu mogą dać odwrotny efekt szpecąc twarz i eksponując jej niedoskonałości. Dlatego tak ważne jest ostrożne dobieranie kosmetyków i właściwe ich nakładanie.

Idealny makijaz kobiecej lub internetu
www.pantofelek.pl – źródło zdjęcia

Istotna jest kolorystyka, która powinna być dopasowana do odcienia skóry i barwy oczu. Ważne jest też natężenie – mocny makijaż powinien być zarezerwowany na większe wyjścia, a na co dzień czy do pracy sprawdzi się naturalny, dyskretny make-up. Warto trzymać się tych kosmetyków, które są wypróbowane i którymi łatwo się jest nam posługiwać. Jeśli przykładowo nie mamy wprawy w nakładaniu eyelinera, nie testujmy go przed ważnym wyjściem. Źle poprowadzona kreska, osypujący się cień z powiek czy nieumiejętnie obrysowane usta z pewnością popsują cały efekt.

Postawmy na sprawdzone produkty dobrej jakości. Znana marka oznacza zazwyczaj lepszy efekt i dłuższą trwałość. Jeśli szukamy inspiracji lub wskazówek, warto zajrzeć do prasy kobiecej lub internetu, zwłaszcza na serwisy o urodzie czy blogi poświęcone tej tematyce. Wiele blogerek publikuje przydatne samouczki, jak wykonać makijaż, również w formie filmików. Znajdziemy tam masę inspirujących zdjęć i porad dotyczących kosmetyków, dzięki czemu udoskonalimy sztukę makijażu.

– autor artykułu