Makijaz oka Wykończenie każdego makijażu oka
s3.party.pl – źródło zdjęcia

Oczy i usta to dwa elementy, które najsilniej podkreślamy makijażem. Właściwie wykonany makijaż oka podkreśli odcień tęczówki, powiększy oko i wydobędzie głębię spojrzenia. Przed przystąpieniem do malowania warto zadbać o dobry podkład na powiekę, a także rozświetlacz pod oko. Pomaga on ożywić zmęczone, podkrążone oczy i nadać blask spojrzeniu. Ważny jest odpowiedni dobór kolorów.

Makijaz oka nawet sztuczne

makijaz-oczu.otten.pl – źródło zdjęcia

Przykładowo jasne, niebieskie oczy podkreśla się delikatnymi odcieniami szarości czy różu, a z oczami brązowymi doskonale współgrają naturalne zielenie czy fiolety. Warto przestrzegać tych zasad, aby rozświetlić spojrzenie i zaakcentować naturalną barwę tęczówki. Poza kolorem cienia do powiek istotny jest również jego typ. W zależności od okazji oraz efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy wybrać cienie matowe – idealne do dyskretnego makijażu lub też perłowe, satynowe czy błyszczące, np. brokatowe, które doskonale sprawdzą się w wydaniu eleganckim, wieczorowym. Kosmetyki te pozwalają uzyskać efekt cieniowania, jednak modny jest również makijaż graficzny, zwłaszcza popularne ‚kreski’. Wykonuje się je przy pomocy kredki lub eyeliner’a, czy to w postaci pisaka, czy pędzelka.

Wykończenie każdego makijażu oka stanowi nałożenie tuszu do rzęs, który ‚otwiera’ oko i czyni spojrzenie bardziej wyrazistym. Dla jeszcze bardziej spektakularnego efektu można sięgnąć po zalotkę, a nawet sztuczne rzęsy. W sieci znajdziemy mnóstwo blogów poświęconych właśnie malowaniu oczu, gdzie publikowane są inspirujące zdjęcia i wartościowe porady.

– autor artykułu